2011

SLA11

“Stanislav Libensky Award 2011 & Glass.Design”

46 dnů světového skla

Císařská konírna na Pražském hradě

16. 9. – 31. 10. 2011

 

V krásných kulisách Císařské konírny Pražského hradu pro Vás otevíráme výstavu svěží tvorby začínajících sklářů a designového skla nejslavnějších evropských tvůrců. Prožijte inspirativní konfrontaci čtyři století starého prostoru s novodobým výtvarným uměním!

Specifikem letošní výstavy je potom část zaměřená na aktuální fenomén designu všednodenně užívaných předmětů. Expozice Sklo.Design je výpovědí o energii, nápaditosti i nadějné budoucnosti evropského sklářství, unikátní přehlídkou novinek sklářského designu z dílen proslulých evropských firem, mezi kterými pochopitelně nescházejí ani ty české…

Mezinárodní studentská sklářská soutěž podporuje nejmladší generaci výtvarníků, kteří právě formují svůj styl a vstupují do uměleckého světa. Bývá první výzvou k setkání s odlišnými pohledy na sklářskou tvorbu, novými trendy a technikami, příležitostí k nezbytnému dialogu nejen s uznávanými výtvarníky, ale i absolventy z jiných škol a zemí. Letos se přihlásilo 51 absolventů ze 16 zemí, do užšího výběru jich porota pustila 36!