Putování sklem

Doprovodný program v rámci mezinárodní sklářské výstavy Stanislav Libenský Award 2013

První, teoretická část, ukáže žákům, že sklo je krásný a hravý materiál. Uvidí díla absolventů sklářských škol celého světa od Ameriky po Japonsko a žáci zjistí, co všechno se dá se sklem dělat. Poučí se o vlastnostech skla a výrobních technikách a poznají jeho různé podoby od užité formy po uměleckou. Budou představena vybraná díla a jejich příběhy, které jsou zároveň příběhem autorů samotných.

Druhá, praktická část, nabízí ukázku sklářských technik ve foyer Letohrádku a žáci si tak budou moci „zkusit tvůrčí proces“ – návlekové techniky a techniky Tiffany.

— Návleková technika ukážeme žáků, jaké skvosty umí skláři vyrobit ze sklářské bižuterie a žáci si budou moci vyrobit vlastní autorský šperk pod vedením pedagogů Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Železném Brodě.

— Technika Tiffany – opracovaná sklíčka obroubená cínem. Jistě znáte vitrážová okna, technika Tiffany umožní si vyrobit v malém něco podobného. Žáci pochopí výrobu úchvatných zářivých skleněných oken, jelikož si to sami zkusí pod vedením pedagogů ze Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Kamenickém Šenově.

Čas : mezi 11 – 16h
Termíny : 14. října,  24. října, 7. listopadu, 28.listopadu
Délka programu : max. 60 min
Cílová skupina : žáci prvního i druhého stupně ZŠ
Max počet dětí : 25, budou rozděleny na dvě skupiny

Cena vstupenky na žáka je 60,- Kč (výklad, praktická část a prohlídka výstavy), pedagogický doprovod zdarma.