Porota

Prof. Sylva Petrová (CZ) je mezinárodně uznávaná kurátorka, vědecká pracovnice, publicistka a vysokoškolská pedagožka, znalkyně soudobého uměleckého skla. Emeritní profesorka Univerzity v Sunderlandu ve Velké Británii, kde působila do roku 2012. Během své 36leté praxe v oboru napsala 7 samostatných knih, a publikovala na sto článků v odborných periodikách.

Angela van der Burght (NL) je partner Fenestra Ateliers, průmyslová designérka, pedagožka umění a autorka článků, katalogů a osnov pro vzdělávání o skle a umění, nezávislá kurátorka a konzultantka. Pracovala jako šéfredaktorka Glasbulletin, This Side Up! a Fjoezzz. Nyní je šéfredaktorkou internetového časopisu Glass is more!

Douglas Heller (US) je od roku 1973 spolumajitel a ředitel Galerie Heller (New York). Zorganizoval stovky skupinových a sólových výstav, včetně výstavy Glass America 1978 v Lever House v New Yorku. Organizoval také Prague Glass Prize, první velkou výstavu českého ateliérového skla vyrobeného po „sametové revoluci“ v České republice.

Mgr. Milan Hlaveš, Ph.D. (CZ) je vedoucí sbírky skla, keramiky a porcelánu Uměleckoprůmyslového musea v Praze. Působil v Národním technickém muzeu v Praze a v Muzeu skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou. Autor a spoluautor více než čtyř desítek výstav, bezpočtu článků do odborných časopisů a člen mnoha soutěžních komisí.

Dr. Sven Hauschke (DE) je ředitelem Evropského muzeum moderního skla a kurátorem uměleckých děl Kunstsammlungen der Veste Coburg. Byl kurátorem různých výstav moderního skla a organizátorem seminářů s mezinárodními umělci. Byl komisař v European Glass Context 2012 za Německo.

Martin Janecký (CZ) je český sklářský umělec působící ve Spojených státech. Je odborníkem na techniku foukání a tvarování skla. Jeho specializací je sklářská sochařina. Účastní se pravidelně sklářských symposií v Corning Museum of Glass. V USA vyučuje na vybraných školách jako jsou Penland School of Crafts, Tacoma Museum of Glass a Pilchuck Glass School.