Vítězové

I. Stanislav Libenský Award 2013 získala Ieva Voroneckyte (Litva) za dílo s názvem Kousni si. Porota, v čele s významným newyorským galeristou Douglasem Hellerem považuje její dílo za vysoce profesionálně a řemeslně odvedenou práci. V tomto objektu se odráží kontrast vzácného šperku a agresivity se zastrašujícím účinkem zbraně. Celé vyznění exponátu umocňuje prezentace objektů na obvazech.

1_SLA13

II. Stanislav Libenský Award 2013 získala Terese William Waenerlund (Švédsko) za dílo Florentský stůl, které demonstruje zastavení nějakého děje v čase, s nádechem melancholie. Porota ocenila inovativnost spojení textilní a sklářské formy.

Sla13_2

III. Stanislav Libenský Award 2013 získala Veronika Reková (Česká republika) za dílo s názvem Čistá krev. Na tomto objektu byla oceněna hravost, která jde proti tradičním zásadám sklářství, je provokující a překračují dosavadní hranice oboru. Je to přesně to, o co by se čerství absolventi měli pokoušet.

Sla13_3

Zvláštní cena sklárny Moser za jedinečný design a kvalitní řemeslné provedení díla byla udělena Kristině Levén ze Švédska za dílo Stíny skla. Její umělecký šéf Lukáš Jabůrek svůj výběr odůvodnil takto:  „Koncept bych nazval “duše skla“, kterou nikdo nikdy neviděl, ale věří jí. Nádherné originální obrazce, které inspirují pro nové motivy broušených a rytých dekorů, čímž vytváří nové možnosti a kombinace našeho řemesla.“

1471890_629342160459808_1141901436_n