Vítězové

První místo získala Natsuki Katsukawa (Japonsko) s dílem Vzorky z mikrosvěta, které je inspirováno mikroskopickým zobrazováním a připomíná pravěké živé organismy. Podle poroty je dílo autorky zároveň silné i něžné a vyznačuje se vynikajícím zvládnutím techniky. Hlavní cenou pro vítězku je pobyt ve sklářské škole Pilchuck Glass School v USA.

katsukawa

Druhé místo obsadila Karina Malling (Dánsko), která ve své práci naopak aplikuje výzkumnější přístup práce se sklem. V díle Transcendence experimentuje se surovinami a kombinuje sklo s pískem a zeminou, takže divák může v tomto díle sklo vnímat nejen jako křehké a užitkové. Jako cenu autorka obdržela studijnímpobyt ve sklárnách Ajeto Lindava v Novém Boru.

ebibi

Jako třetí se umístila Ebibi Salomée (Francie), která propojuje video se sklem a dostává tak do pohybu materiál, který jsme běžně navyklí vnímat pouze staticky. Dílem Časy, vytvářejícím iluzi pohybu několika skleněných sošek koní, umělkyně podle poroty progresivně navázala na přístup využití skla v animaci a její dílo evokuje hravost a pozitivní emoce.

ebibii