Vítězové

I.  místo: Martin Opl (Česká republika), absolvent Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Jeho instalaci Viditelné a neviditelné využívající jednoduchého schématu polarizace světla od skleněné plochy porota ocenila pro vynikající práci s prostorem, umělým světlem a jeho odrazem. Hlavní cenou pro vítěze je třítýdenní pobyt ve sklářské škole Pilchuck Glass School v USA.

opl

II. místo George William Bell (Velká Británie), absolvent Královské dánské akademie umění v Kodani.  Jeho práci nazvanou Vzorky abstrakce porota ocenila jako vynikajícím způsobem technicky a řemeslně zvládnuté dílo, které je jakýmsi dynamickým plátnem linií, barev a pohybu. Cenou pro autora je stáž ve sklárně Ajeto v Novém Boru a Lindavě v České republice.

Bell.G.W_Specimens of Abstraction

III. místo Patrícia Šichmanová (Slovensko), absolventka Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě. Její práce s názvem Tekutost je zaměřena na studium pohybu a kinetiky, které vycházejí z pohybu vody, její proměnlivosti a světelných vlastností. Porota zde vyzdvihla myšlenku, kontrast kompozice a techniky a neobvyklý způsob zpracování. Odměnou za třetí místo je dvoudenní program zahrnující návštěvu výzkumného střediska plochého skla AGC Technovation Centre v Charleroi v Belgii.

Sichmanova.P_Tekutosť